Protetika

13.8.2020 Zdravé obúvanie

Ako vybrať veľkosť detskej obuvi správne a zodpovedne

Dĺžka stielky v obuvi musí byť minimálne o 0,5 - až 1 cm väčšia ako je dĺžka chodidla. Iba tak bude mať nôžka v topánke dostatok miesta počas celého dňa a potrebnú rezervu pre rasť chodidla na najbližšie mesiace.

Ako vybrať veľkosť detskej obuvi správne a  zodpovedne

Meranie veľkosti detského chodidla môžete urobiť plastovým meračom, ktorý majú k dispozícii kamenné predajne, alebo si môžete obkreslením chodidla vytvoriť maketku podľa nášho návodu.
Pred kúpou obuvi PROTETIKA sa pozrite na niekoľko faktorov, ktoré majú vplyv na veľkostné číslo:
1.  Detská obuv PROTETIKA má rôzne typy podošiev – lepené, vstrekované, prišívané, korplantexové výlisky. Typ podošvy zásadne ovplyvňuje celkovú veľkosť obuvi. Preto má každý model PROTETIKA Kids a PROTETIKA Orthopedic unikátny rozmer v šírke aj dĺžke obuvi.
2. Vplyv na veľkosť obuvi  má aj strih a zapínanie na zvršku. Modely topánočiek sú širšie, užšie, so suchým zipsom, prackami, s rôzne pevným opätkom (časť topánky okolo päty). Dbajte na výber strihu podľa tvaru detskej nôžky.
3. Rôzne typy obuvi vyžadujú prirátanie rôzneho nadmerku  - športová obuv (nadmerok minimálne 1 cm), jarná vychádzková obuv (od 0,5cm do 1 cm) letná sandálka (nadmerok stačí 0,5cm).
4. Pred kúpu obuvi PROTETIKA Kids pre dieťa  je dobré nôžku odmerať ešte v pohodlí domova. Vyhnete sa tak stresu v predajni, ak si vaše dieťatko nebude chcieť skúšať obuv. Nôžku pri braní mier položíme na papier a mierne zaťažíme. Obyčajnú ceruzku držíme kolmo a obkresľujeme tesne pri nôžke. Zmeriame pravítkom najvzdialenejšie body a získame dĺžku chodidla v cm. K nej prirátame nadmerok 0,5 - 1 cm a získame dĺžku vnútornej stielky v obuvi. Tento rozmer vyhľadáme v aktuálnej veľkostnej tabuľke PROTETIKA Kids podľa názvu modelu. K dĺžke chodidla teda vždy pripočítaje nadmerok.


Veľkostnú tabuľku PROTETIKA Kids na aktuálnu sezónu nájdete v našom eshope.

https://www.protetika.sk/userfiles/produkty_stiahni/velkostna_tabulka_dvo_eshop_jesen_20211.pdf

Pozor pri výbere veľkosti pri sandálkach s anatomickýcm výliskom PROTETIKA Orthopedic, ktoré sú populárne ako prezuvky so školy a škôlky!

Prezuvkovú rehabilitačnú sandálku PROTETIKA Orthopedic vyberáme s minimálne o 1 cm dlhšou podošvou, ako je dĺžka odmeraného chodila. V tejto sandálke  tvorí podošva so stielkou kompaktný  anatomicky tvarovaný výlisok. Preto je tu aj špeciálne číslovanie a veľkostná tabuľka rehabilitačných sandál PROTETIKA neuvádza v centimetroch dĺžku stielky, ale dĺžku podošvy. Miesto pre chodidlo v tejto sandálke je ale LEN vo VNÚTRI výlisku. Chodidlo nemá zasahovať na vyvýšené okraje, aby zdravotné prvky mohli pôsobiť na správnom mieste (lôžko pre pätu, podpora klenby chodidla a oddeľovače prstov).


Veľkostná tabuľka PROTETIKA Orthopedic TU:

 

 

 

Menu Pobočky

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním.