Protetika

13.8.2020 Zdravé obúvanie

Ako vybrať veľkosť detskej obuvi správne a zodpovedne

Dĺžka stielky v obuvi musí byť minimálne o 0,5 - až 1 cm väčšia ako je dĺžka chodidla. Iba tak bude mať nôžka v topánke dostatok miesta počas celého dňa a potrebnú rezervu pre rasť chodidla na najbližšie mesiace.

Ako vybrať veľkosť detskej obuvi správne a  zodpovedne

Meranie veľkosti detského chodidla môžete urobiť plastovým meračom, ktorý majú k dispozícii kamenné predajne, alebo si môžete obkreslením chodidla vytvoriť maketku podľa nášho návodu.
Pred kúpou obuvi PROTETIKA sa pozrite na niekoľko faktorov, ktoré majú vplyv na veľkostné číslo:
1.  Detská obuv PROTETIKA má rôzne typy podošiev – lepené, vstrekované, prišívané, korplantexové výlisky. Typ podošvy zásadne ovplyvňuje celkovú veľkosť obuvi. Preto má každý model PROTETIKA Kids a PROTETIKA Orthopedic unikátny rozmer v šírke aj dĺžke obuvi.
2. Vplyv na veľkosť obuvi  má aj strih a zapínanie na zvršku. Modely topánočiek sú širšie, užšie, so suchým zipsom, prackami, s rôzne pevným opätkom (časť topánky okolo päty). Dbajte na výber strihu podľa tvaru detskej nôžky.
3. Rôzne typy obuvi vyžadujú prirátanie rôzneho nadmerku  - športová obuv (nadmerok minimálne 1 cm), jarná vychádzková obuv (od 0,5cm do 1 cm) letná sandálka (nadmerok stačí 0,5cm).

Prezuvkovú rehabilitačnú sandálku PROTETIKA  vyberáme s minimálne o 1 cm dlhšou podošvou, ako je dĺžka odmeraného chodila. V tejto sandálke  tvorí podošva so stielkou kompaktný  anatomicky tvarovaný výlisok. Preto je tu aj špeciálne číslovanie a veľkostná tabuľka rehabilitačných sandál PROTETIKA neuvádza v centimetroch dĺžku stielky, ale dĺžku podošvy. Miesto pre chodidlo  v tejto sandálke je ale LEN vo VNÚTRI výlisku. Chodidlo nemá zasahovať na vyvýšené okraje, aby zdravotné prvky mohli pôsobiť na správnom mieste (lôžko pre pätu, podpora klenby chodidla a oddeľovače prstov).


4. Nôžku pri obkresľovaní oprite pätou o stenu. Obkresľujte tenkou ceruzkou a kolmo na podložku. Najdôležitejšie kroky merania nôžky prostredníctvom doma urobenej makety si pozrite v našom krátkom návode. Následne si nájdite veľkostné číslo v našej veľkostnej tabuľke.

5. Riadne zaťaženie nôžky a vonkajšia teplota môžu zmeniť dĺžku chodidla. Presnejšie odmeriate nôžku poobede, keď je nôžka teplom a chodením trošku roztiahnutá


Veľkostná tabuľka PROTETIKA Kids TU:

http://www.protetika.sk/userfiles/produkty_stiahni/velekostnae_tabuleka_jar_2021_fin.pdf


Veľkostná tabuľka PROTETIKA Orthopedic TU:

 

 

Menu Pobočky

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním.