Protetika

13.8.2020 Zdravé obúvanie

Ako vybrať veľkosť detskej obuvi správne a zodpovedne

Informáciu o dĺžke chodidla dieťaťa je lepšie mať už pred nákupom v obchode

Ako vybrať veľkosť detskej obuvi správne a  zodpovedne

V preplnenej predajni pred začiatkom školského roku sa môže stať, že dieťa stratí trpezlivosť na meranie veľkosti plastovým meračom . Keď si prinesiete vystrihnutú maketu odmeranej nôžky, odpadne Vám problém so zisťovaním zásadnej informácie. Pri výbere modelu v obchode je aj tak dosť roboty – ponuka je široká, a treba zohľadniť aj šírku chodidla, výšku nartu, stav klenby chodidla. Nakoniec  správny výber  skontroluje na požiadanie aj náš personál, ale veľká zodpovednosť za  zdravý vývoj detských nôh je hlavne na rodičoch.

Čo ovplyvňuje správnu veľkosť obuvi?
Určiť  presnú veľkosť  obuvi  pre dieťa nie je vôbec  jednoduché.  Pozrite sa, koľko faktorov  má vplyv na veľkostné číslo obuvi:
1.  Detská obuv PROTETIKA má rôzne typy podošiev – lepené, vstrekované, prišívané, korplantexové výlisky.. Typ podošvy zásadne ovplyvňuje celkovú veľkosť obuvi.

2. Vplyv na veľkosť obuvi  má aj strih a zapínanie na zvršku  – modely  sú širšie, užšie, so suchým zipsom, prackami, s rôzne pevným opätkom (časť topánky okolo päty).

3. Rôzne typy obuvi vyžadujú prirátanie rôzneho nadmerku  - športová obuv (nadmerok minimálne 1 cm), letná sandálka (nadmerok stačí 0,5cm). Prezuvková sandálka s anatomickým výliskom má špeciálne číslovanie. Je potrebné kupovať o číslo väčšiu obuv ako vychádzkovú, aby nôžka sadla presne do korýtka a zdravotné prvky pôsobili na presne určené miesto.

4. Riadne zaťaženie nôžky a vonkajšia teplota môžu zmeniť dĺžku chodidla  – presnejšie odmeriate nôžku poobede, keď je nôžka teplom a chodením trošku roztiahnutá

Ako postupovať pri meraní nôžky?
V PROTETIKE  máme najširšiu ponuku detskej obuvi  - od rehabilitačných sandálok cez tenisky, vychádzkovú obuv až po barefoot. Je preto prirodzené, že jednotnú veľkostnú tabuľku nemôžeme poskytnúť. Najjednoduchšie a najzodpovednejšie bude preto vždy odmerať dĺžku chodila, prirátať k nemu nadmerok a získať vnútornú dĺžku stielky. Podľa vnútornej dĺžky stielky nájdete vhodné veľkostné číslo modelu vo veľkostnej tabuľke PROTETIKA. Veľkostná tabuľka TU:
Pri určení veľkostného čísla vám pomôže náš praktický návod na odmeranie nôžky.

Menu Pobočky

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním.