Protetika

2. novembra 2015 Rady odborníkov

Cvičenie na plochonožie je dlhodobý, ale úspešný proces

PROTETIKA dlhodobo organizuje edukatívne aktivity pre rodičov a deti v oblasti zdravého obúvania. Cieľom je dostať do povedomia rodičov 3 základné podmienky správneho vývoja detských chodidiel: top kvalitu detskej obuvi, vhodnú veľkosť obuvi a pravidelnú pohybovú aktivitu.

Cvičenie na plochonožie je dlhodobý, ale úspešný proces

Práve pre pravidelné pohybové aktivity chodidiel detí bola spracovaná špeciálna metodika cvičenia na plochonožie. Na jej základoch vznikla publikácia PRE ZDRAVÉ NôŽKY  vydaná s podporou spoločnosti PROTETIKA. Knižka s 25 cvičebnými kartami je dnes žiadaná nielen na Slovensku, ale prejavili o ňu záujem aj v Českej republike. O cvičení ktoré vzniklo na základe spolupráce lekárky ortopédky a pohyboej lektorky hovorí  autorka knihy Marcela Kramplová, riaditeľka detského pohybového štúdia BUBLINKA: 
"Mojim dcéram boli diagnostikované ploché nohy a po dvoch rokoch cvičenia majú nôžky zdravé a s krásnou klenbou. Tým chcem povedať všetkým rodičom, nevzdávajte sa po mesiaci. Je to dlhodobý proces, ale vie priniesť dobré výsledky. Práve preto som sa rozhodla o svoje skúsenosti podeliť a vytvoriť cvičebnú zostavu pre deti, ktorá by bola zábavná a účinná zároveň. Knižka PRE ZDRAVÉ NÔŽKY, ktorá obsahuje 25 cvičebných kariet s básničkami, obrázkami a presným popisom jednoduchých cvikov na plochonožie je určená pre rodičov, učiteľov, pohybových lektorv a všetkých tých, ktorým nie je osud zdravých nôžok detí lahostajný. Stačí 10 minút denne a jeden krát do týždňa 45 minúť a čas takto strávený s  deťmi určite neoľutujete."

Naučme deti starať sa o svoje nôžky a vážiť si ich. Začnime od kvalitných topánok správnej veľkosti, cez vhodnú starostlivosť o nôžky, až po pravidelné každodenné cvičenie. A zacvičte si spolu s deťmi aj vy, napríklad aj hneď:-)  

      

Menu Pobočky

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním.