História a súčasnosť

Ľudské telo je od pradávna vyvinuté k pohybu a aktivite. Dnešný spôsob života je na míle odlišný od toho tradičného, ale stále platí, že pohyb je život a bez pohybu nie je život človeka plnohodnotný.

Filozofia spoločnosti

Filozofia spoločnosti PROTETIKA je založená na príbehoch reálnych ľudí, ktorým handikep pohybu mení celý život. Či už im v pohybe bráni zdravotný stav, alebo citlivé chodidlá nôh, PROTETIKA plní svoje dlhodobé základné poslanie – urobiť život pre každého lepší, zdravší, komfortnejší.

Poslanie spoločnosti

Poslaním spoločnosti PROTETIKA a.s. je starať sa o zdravie klientov, prostredníctvom série procesov, prístupov s využívaním moderných technológií, aby výsledkom činnosti bola kvalitná, zdraviu prospešná, moderná funkčná obuv a celá škála zdravotníckych pomôcok.

Sortiment

Spoločnosť PROTETIKA a. s. je výrobcom, predajcom a distribútorom širokej škály špecializovanej obuvi a zdravotníckych pomôcok:

  • Individuálne ortopedicko - protetické pomôcky
  • Sériové zdravotnícke pomôcky
  • Individuálnu ortopedickú obuv
  • Individuálne ušné koncovky, načúvacie aparáty
  • Ortopedicko - rehabilitačné sandále
  • Zdravotnú obuv

Spoločnosť prevádzkuje 24 vlastných výdajní a predajní po celom území Slovenskej republiky so širokým sortimentom zdravotníckych pomôcok  a zdravotnej obuvi. Pre pacientov a zákazníkov, ktorých zdravotný stav vyžaduje zhotovenie individuálnej zdravotnej pomôcky je k dispozícii 76 merných miest s odborným personálom. Pre zvýšenie kvality zákazníckeho komfortu a poskytovaných zdravotných služieb spoločnosť vybudovala regionálne centrá v Bratislave, Banskej Bystrici, Poprade, Martine a Bardejove, v ktorých zhotovuje individuálne ortopedicko-protetické zdravotnícke pomôcky pri dodržaní vysokej kvality štandardu finálnej výroby.

PROTETIKA a.s. je držiteľom Certifikátu systému manažérstva kvality. ISO 9001:2008 a ISO 13485:2003 na činnosti - vývoj, výroba, oprava a predaj zdravotníckych a terapeutických pomôcok triedy I.

V roku 2013 si PROTETIKA a.s. pripomína 90. výročie ortopedickej tradície na Slovensku, keď v roku 1923 výrobné družstvo ODIP založilo svoju prvú filiálku v štátnych ortopedických dielňach na Vajnorskej ulici v Bratislave.

Spoločnosť PROTETIKA, a.s. sa v rámci svojej spoločenskej zodpovednosti  venuje aj podpore zmysluplných projektov súvisiacich s podporou
a rozvojom mladých talentov v oblasti dizajnu obuvi a finančnou podporou špecializovaných ortopedických zariadení.

PROTETIKA a.s. pôsobí aj na zahraničných trhoch v Českej republike, na Ukrajine, v Rusku a iných krajinách strednej a východnej Európy.

Tlačiť