Deň otvorených dverí / Profesia Ortopedický technik

9. februára 2017

Deň otvorených dverí / Profesia Ortopedický technik na Strednej zdravotníckej škole v Bratislave, denné štúdium v piatok 10.2.2017 od 10:00 do 14:00

Deň otvorených dverí / Profesia Ortopedický technik

den otevrenych dveri ortopedicky technik

na Strednej zdravotníckej škole v Bratislave, denné štúdium

piatok 10.2.2017 od 10:00 do 14:00 Záhradnícka 44 Bratislava, stánok PROTETIKA

Čo sa dozvieš?

Ukážeme ti, ako sa dá v praxi využiť štúdium v odbore Ortopedický technik. Obľúbenosť a potreba tohto povolania neustále narastá. Preto si nenechaj ujsť túto jedinečnú príležitosť a príď sa presvedčiť. Môžeš si prezrieť ako vyzerajú protetické a ortopedické pomôcky, ako sa vyrábajú, ako pomáhajú ľuďom a ako pracujú ortopedickí technici v PROTETIKE.

Čo ťa počas štúdia čaká?

  • vyskúšaš si, ako vytvoriť ortopedickú pomôcku na mieru podľa predpisu lekára
  • naučíš sa vyrábať a opravovať ortopedické alebo protetické pomôcky podľa individuálnych potrieb pacienta (chýb a deformít ľudského tela)
  • pomocou najnovších postupov budeš vyrábať protézy, korzety a iné zdravotnícke pomôcky, ktorými pomôžeš druhým
  • prax sa realizuje v špecializovaných ortopedických dielňach pod vedením skúsených majstrov a ortopedických technikov (napr. PROTETIKA, Špecializovaná nemocnica pre ortopedickú protetiku)

Čo môžeš robiť po absolvovaní štúdia?

Staneš sa kvalifikovaným ortopedickým technikom, ktorých je veľmi málo a v každom regióne Slovenska sú žiadaní. Môžeš pracovať s modernou prístrojovou technikou na merných miestach, v zdravotníckych zariadeniach a spoločnostiach, ktoré vyrábajú zdravotnícke pomôcky. Ak budeš šikovný, miesto v PROTETIKE je tvoje. Možno aj počas školy.

JA PRÍDEM. A TY?

Späť na výpis aktualít

Tlačiť